VA 2016 Fallen Linemen Tournament Winners

# Company Captain Team S 0 Winners
of Name Name Name Name Name HDC Gross Net Net
Teams Cart # 1 Cart # 1 Cart # 2 Cart # 2 # 0  
1 Rappahannock Electric Co-op #1 Ricky Bywaters Ricky Hairfield Wayne Rouse Bradley Sylvia -6 68 62
2 Rappahannock Electric Co-op #2 Tom Napier Jason Morris Jacoby Lipscomb Travius Heffler -6 67 61
3 Southside Electric Cooperative Ben Simmons Tony Kemp Bobby Moseley Donnell Taylor -5 64 59 3rd
4 Ensales Jim Amiss Lee Mitchell Kappi Whiteman Heather Buck -5 NC -5
5 Dominion VA Power #1 Elijah Stewart Dave Strole Dwain Spencer Allen Moran -6 -6
6 Dominion VA Power #2 Kay Hollandsworth Bob Mcguire Kyle Keno Bobby Capehart -5 NC -5
7 Dominion VA Power #3 Donald Hoover Adam Hoover Robert McCoy Dave Tuck 1 57 58 1st
8 Wesco Distribution, Inc. Allison Kane Joe Bodsford Casey Logan Mack Ocker 0 70 70
9 Burns & McDonnell No. 1 Les O'Donnell Rick Siepka Megan Swan Steve Edwards -3 71 68
10 Burns & McDonnell No. 2 Matt Ehler Jerry Settle John Corkery Larry Tucker -4 67 63
11 Lekson Associates Melissa Whitley Mark Bly Rodney Brown Warren Stevens -6 72 66
12 Dominion VA Power Ron Proffitt Leon Smith Ray Saunders Ronnie Rolfe -4 68 64
13 GrayBar Michael Redd Louie Pettinato Doug Glasscock Tom Crawford -5 70 65
14 Commonwealth Insurance Partners Warren Poirier Jeffrey Ratliff W.G. Smith Troy Mills -1 65 64
15 Mitsubishi Electric Brad Wade Bryan Buterbaugh Greg Andrejko Jim Stage -2 NC -2
16 SMECO #1 Zach Merchant Kip Pulliam Harry Jackson Clarke Rollins -6 -6
17 SMECO #2 Marty Bowling Jay Herbert Will Robertson Wayne Fowler -6 67 61
18 Anixter #1 Greg Conte Dominick Piccolomini Mike Brennan Neal Allen -6 71 65
19 Anixter #2 Bob Schwartz Brad Jackson Rusty Meadows Matt Goodloe -4 78 74
20 Anixter #3 Walt Romanosky Jerry Jackson Michelle Oleskowitz Dennis Collins -5 67 62
21 Anixter #4 Josh Shait Frank Greco Victor Torres Chris Kline -4 63 59 2nd
22 Anixter #5 Joe D'Orazio Cole Stevenson Kevin Connors Joey D'Orazio -5 66 61
23 Anixter #6 Jeff Rutledge Jay Monahan Pat Kelly Brian Murphy -6 -6
24 Anixter #7 Richard Utley Trigg Kincer Mike Stover Ryan Charterina -5 69 64
25 Anixter #8 Jeff Carter Clint Creed Chris Patterson Rob Zorch -4 65 61
26 Anixter #9 Cory Andrews Shaun Reilly Jeremy Davis Jason van Beusecum -5 70 65
27 Cianbro Corporation Matthew Gale Nate Lancaster Ethan Raymond Shane Moulton -5 71 66
28 Eaton Cooper Power Systems Dave Bodsford Dean Obaugh Louis Underhill Terry Hahn -6 70 64
29 TE Connectivity Chad Williams Gil Arthur Aaron Harmon Bobby Stinnett -4 69 65
30 PowerServices, Inc. Ralph Clark John Davis Andrew Vehorn Mark Ganrude -6 NC -6
31 GAI Consultants Sherrill Crenshaw Gretchen Horn Drew Hall Lou Oberski -4 65 61
      Name Prize        
    50/50 drawing          
                   
    Closest to Hole # 4   Richard Utley $25        
    Closest to Hole # 8   Dave Tuck $25        
    Closest to Hole # 13   Leon Smith $25        
    Closest to Hole # 16   Big Stick Batliff $25        
    Longest Drive # 18   M. Swain $25        
    Longest Drive # 9   Jacoby Lipscomb $25        

This file was created by Billy Jones on 09/30/2016.
Send comments to billyfjones@nc.rr.com