2018 Fallen Linemen Tournament Winners

Company Captain Team S    
Name Name Name Name Name HDC Gross Net Winnings
0 Cart # 1 Cart # 1 Cart # 2 Cart # 2 #
Lekson & Associates Kevin Dyson Lonnie Moore Billy McGavock Ed Hurst -2 63 61
Ensales #1 Barry Jones Billy Jones Mac Wright Graham Peterson -2 61 59 4th
Mastec #1 Dean Simmons Kelly Schoonover Jeff Chandler Len Turner -3 62 59 3rd
Mastec #2 Levy Haddock Dean Hipp Kerry Pope Donald Gower -6 76 70
Pike Electric Gene Walden Phil Sparks Guy Rimmer John Isley -6 62 56 1st
JOEMC Jeff Allen Robert McGowan Ivey Padgett Charlie Ponsock -3 63 60
Booth & Assiciates, LLC Jim Turley Donnie Page Allen Davis David Deschamps -1 64 63
Hold Yer Head David Stephenson Michael Cannon Rodney Bean Ryan Albert 3 63 66
Party of Fore Jeff Rawls Bob Giglio Bob Jarboe Pat Beach -6 75 69
Vital Fuel Systemc, Inc. #1 Trey Daniels Jeff Johnson Joe Mountjoy Anthony Hinson -4 65 61
Vital Fuel Systemc, Inc. #2 Drew Tarleton Joshua Hopkins Kevin McGuiness Todd Rouse -5 67 62
South River EMC #1 James Seabolt Daniel Purvis Maverick Smith David Akers -6 72 66
South River EMC #2 Andrew Radford Craig Ulecki Mike Colletti Lance Seabolt -4 68 64
Sheriff's Posse Randy Pendergraft Phil Wilson Bob Rankl Steve Turner -3 68 65
ABB Curt Geller Ron Blackley Curt Urban Larry Medlin -2 65 63
Duke Energy #1 Rick Canavan Cecil Rowland Eddie Roberts Chalmers Hinton -6 75 69
Duke Energy #2 Waylon Blakeley Carmen Lozaw Braden Hankinson Willie Canady -4 64 60
PowerServices #1 Mike Nance Britten O'Quinn Brian Owen Tim Stankiewicz -2 67 65
PowerServices #2 Ricky Daniel Odell Gibbs Phil Perry Buddy Hall -2 66 64
PowerServices #3 Mike Taylor Darryl Strother Matt Proctor Micheal Winkler -4 65 61
PowerServices #4 Monty Montsinger Robert Riley Jay Berry Rob Stone -5 65 60
Town of Apex Rodney Smith Dustin Prince Ken Weatherman Fred Locklear -6 67 61
Ten 4 Balls David Grissom Derrick Smith Keith Adcock Larry Adcock -3 68 65
Texican Gas Aubrey Hilliard Rich Worsinger Rusty Owens Kim Weaver -3 65 62
Lumbee River EMC Greg Dial Wyatt Upchurch Erice Locklear Rory Eddings 0 59 59 2nd
Cox Jim Norton Bobby Russ Jeff Huff Sam Camp -3 68 65
Piedmont EMC Brandon Overby Brandon Wood Russell Yates Jonathan Jacobs -6 65 59
Wake EMC #1 Jordan Overbee Eddie Peoples David Thieman Chris Wright -4 67 63
Wake EMC #2 Cecil Alexander Earbie Goodman Jacobe Jones Paul Bland -4 66 62
Lee Electric Morris McClelion Eddie Oldham Jason Lee Todd Kantor -1 61 60
Anixter Chris Riggsbee Tom Haeck Donald Baker Alston Tankard -5 68 63
Albemarle EMC Gary Ray Wayne Baker Neal Thigpen Steve Matthews -3 65 62
               
  50/50 drawing Winner          
      Name Prize        
  Closest to Hole # 3   Aubrey Hilliard $25        
  Closest to Hole # 5   Kevin McGuiness $25        
  Closest to Hole # 13   Fred Locklear $25        
  Closest to Hole # 15 David Stephenson $25        
  Longest Drive # 8   Greg Dial $25        

This file was created by Billy Jones on 04/14/2018.
Send comments to billyfjones@nc.rr.com